Zalim Değil Alimsin Zaman

Herkesin zaman zaman zalimsin zaman dediğini duyar gibiyim. Oysa ki zalim kelimesi anlam bakımından oldukça olumsuz bir betimleme içeriyor. Hiç mi olumlu şeyler olmuyor bu zaman zarfında? Elbette oluyor ve olumlu şeyler hoş bir anı olarak kalıyor. Unutulmuyor, anımsanınca gülümsemeye neden oluyor. Bu yaşanmışlığın içerisinde zalimlik nerede?

Çocuklarımızı büyütürken yaşadığımız güzel dakikalar var bu zamanın içinde ve onlarla olan duygulara zalimlik karıştırmak hoş olmaz bence. Tabii ki zaman zarfı içerisinde olumsuz duygular yaşanıyor, aksilikler, üzüntüler, yıpranmalar oluyor ama bunlar bizi biz olmaya, davranışlarımızı şekillendirmeye, ders çıkartıp bundan sonra böyle davranacağım diyerek, bilinçli düşünmeye yöneltiyor. Yani zaman asla zalim değildir, aksine bizi pişiren, güç veren bir öğretmen gibi ışık tutan bir eğiticidir. Zaman, sen hayatta akan en doğru gerçeksin; “Alimsin zaman”. Zamanın çok çabuk geçtiği bir gerçek ve durdurmamız mümkün değil ama anılarımızda hissettiğimiz duygular hep bizimle şu an ve gelecekte… Bu yüzden güzel anlar katalım zamanlarımıza ki unutulmayacak hoş anılarımız olsun.

Akıp giden zamanın elinizden kayıp gitmesine izin vermeyin. Zamanınızı iyi değerlendirin, verimli geçirin. En çokta ailenizle kaliteli vakit geçirmeye özen gösterin. Buna onların da sizin de ihtiyacınız var. Zaman, sizi ayırmasın. Sağlıklı, huzurlu ve hoşça kalın.